Aktywność fizyczna powinna być czymś naturalnym, nawet dla najmłodszych. Od wczesnego dzieciństwa warto maluchom wpajać zasady, wedle których powinny postępować, uczyć zdrowego i sportowego stylu życia, wytrwałości w dążeniu do celów, pokory. Dzieci muszą nauczyć się wielu rzeczy, a bliscy musza pomagać im w tej nauce. Także w formie zabawy.

Wybierając zabawki decydujemy się na te edukacyjne. Dlaczego więc nie postawić na przedmioty pomagające im uczyć się aktywności fizycznej? Takim prezentem nawet dla dwulatków mogą być rowerki Puky. W zależności od rodzaju – biegowy bądź trójkołowy- to świetny prezent dla kilkulatka. Pozwala pracować nad równowagą, koordynacja ruchów, pozwala wzmacniać nogi i uczy prawidłowej postawy ciała. Rowerek trójkołowy można wykorzystać na wiele sposobów – jako środek transportu dla najmłodszych po pomocnika w nauce korzystania z rowerka dwukołowego z kółkami bocznymi. Z kolei rowerek biegowy może stanowić alternatywę dla powyższych – bawi i uczy m.in. trzymania pozycji i równowagi, wzmacnia nogi.

Wspólne spacery pozwolą spędzać czas na zabawie, byciu razem – brakuje nam takich chwil w zabieganym świecie. Dzieciństwo stanowi fundament dla dalszego rozwoju, pozostaje w pamięci na bardzo długo. To, czego nauczymy się i jak będzie wyglądało decyduje o naszej przyszłości. Przecież nie przez rowerki Puky, ale dzięki wspólnym chwilom i kolorowemu światu jaki w dziecięcej wyobraźni się kreuje także dzięki takim zabawkom. Rowerek można kupić na specjalne okazje, albo zupełnie bez okazji. Nagrodą będzie uśmiech malucha i jego radość.