Wybór pierwszego rowerka wcale nie należy do prostych. Mamy dzisiaj wybór między popularnymi rowerkami biegowymi, trójkołowcami czy rowerki z kółkami. Duże znaczenie ma wiek dziecka. Pierwsze kroki na rowerze stawiać może już niespełna dwulatek. Tak, stawiać, bo idealny dla takiego szkraba będzie rowerek biegowy. Z każdym miesiącem balans na takim rowerku będzie coraz lepszy, nauczy się łapać równowagę, a do tego to mega zabawa. Dzisiaj wybierać możemy w kolorach i wzorach rowerków, materiałach. Na co zwrócić uwagę?

Ważny jest wspomniany materiał i koła. Lżejsze są rowerki o konstrukcji drewnianej. Nie bez znaczenia pozostają koła i wykończenie. Bardzo estetyczne a przy tym bezpieczne i wygodne  są  rowerki Milly Mally, dodatkowo ich zaleta są piankowe koła i ciekawe wzornictwo, z pewnością zaspokajające oczekiwania młodych użytkowników, z bajkowymi motywami.

Korzystając z rowerka biegowego dziecko uczy się właściwej pracy nóg, równowagi i poczucia odległości. Oczywiście łatwiej będzie mu przesiąść się na bardziej wymagający rower z kołami. Na początek doczepianymi, dodatkowymi a później samodzielna jazda na dwóch kółkach.

Dla małych dzieci rozwiązaniem może być rowerek trójkołowy. Takie – rowerki Milly Mally dedykowane są maluchom w przedziale wiekowym od roku do 3 lat, ale to także kwestia indywidualna. Zdecydowanie taki wybór nie ułatwi zadania opiekunom, którzy niestety muzą pchać rowerek z młodszym dzieckiem, albo uczyć go właściwego pedałowania. Dzięki konstrukcji rowerka trójkołowego zadanie wydaje się być łatwiejsze.

Wszystkie rowerki powinny być przede wszystkim atestowane, sprawdzane przez producenta pod względem i bezpieczeństwa i materiałów, z jakich powstaje każdy element.