Dzieci to bardzo dobrzy obserwatorzy, którzy uwielbiają naśladować zauważone zachowania. Dlatego warto świecić przykładem i swoją pracowitością inspirować je i do pracy i pomagania. Jeśli tata jest zapalonym majsterkowiczem, to z całą pewnością jego maluszki chciałyby tak jak on ze sprawnością używać narzędzi, naprawiać usterki i tworzyć różne cuda. Oczywiście nie namawiamy do tego, by kazać dzieciom wiercić prawdziwą wiertarką, czy pracować w prawdziwym drewnie w warsztacie stolarskim taty.

warsztat smoby, warsztat dla dzieci, majsterkowanie, brykacze.pl

Są na szczęście zabawki, dzięki którym już najmłodsi będą mogli majsterkować w swoim własnym warsztacie. Wyprodukowane z bezpiecznych materiałów, w pełni przystosowane dla maluchów, oraz dostarczające mnóstwo dobrej zabawy. Dzięki nim, Twoje dziecko odkryje, że praca może być fajna i w przyszłości chętnie pomoże rodzicom przy pracach w domu.

Dobre warsztaty dla dzieci wyposażone są w imitacje wszelkich narzędzi, których używają dorośli: zabawkowe wiertarki, imadła, młotki, śrubki i dużo więcej. Dziecko uczy się używania tych wszystkich rzeczy, więc nabywa wiele cennych umiejętności, które przydadzą mu się w przyszłości.

cars, auta, brykacze.pl, smoby, warsztat

Zestaw Warsztat CARS 3 Bricolo Smoby to idealny warsztat na start. Zabawka posiada wiele elementów i narzędzi, jest na licencji znanej na całym świecie bajki CARS 3, a do tego posiada zjeżdżalnię dla samochodów, po której zjeżdżać i skakać może zbudowany przy pomocy narzędzi model samochodu Zygzak McQueen! Dodatkową atrakcją jest wiertarko-wkrętarka o trzech trybach szybkości wkręcania, oraz opcją wyboru kierunku.

Doskonale zaopatrzonym warsztatem dla dzieci jest Klein Mega warsztat Bosch z wkrętarką 150 elementów Światło Dźwięk. Posiada mnóstwo elementów i narzędzi, które są idealnymi imitacjami prawdziwych narzędzi firmy Bosch.

klein, warsztat, bosch, narzędzia, majsterkowanie, brykacze

Na pierwszy rzut oka widać, że to nie jest zwykła zabawka, ale doskonale wyposażony warsztat z wieloma kluczami, młotkami, śrubokrętami i innymi narzędziami. Wszystkie narzędzia mają swoje miejsca do przechowywania, więc dziecko przy okazji nauczy się utrzymywania porządku. Ten warsztat otrzymał nagrodę ZABAWKA ROKU 2017 w kategorii Zabawka przedszkolna!

Również francuski producent Ecoiffier, znany głównie z genialnych kuchni dla dzieci, ma w ofercie warsztat.

ecoiffier, warsztat dla dzieci, majsterkowanie, brykacze

Oprócz narzędzi, w zestawie są elementy bezpiecznego ubioru: kask i okulary, a także wózek do przewożenia zabawek, oraz pojemnik do przechowywania.

Na koniec gratka dla fanów drewna i stolarki – warsztat stolarski firmy STEP 2.

step2, warsztat stolarski, zabawka, brykacze.pl

Warsztat wykonany został z wysokiej jakości imitacji drewna, więc wygląda jak prawdziwy! W skład zestawu wchodzą 42 piankowe klocki, z których mały majsterkowicz może tworzyć przeróżne konstrukcje.