Zabawki drewniane to mój osobisty faworyt, jeśli chodzi o zabawki dla dzieci. Mają w sobie ducha retro i często kojarzą się z dawnymi czasami, gdy zabawki wykonywane były niejednokrotnie ręcznie. Miało to swój urok, więc tak samo mają go współczesne zabawki drewniane. W dzisiejszym artykule przedstawimy nasze 3 ulubione marki zabawek z drewna.

Kidkraft

Amerykańska marka zabawek drewnianych, która znana jest zwłaszcza z domków dla dzieci, oraz domków dla lalek. W każdym razie z domków. 🙂

Zabawki marki Kidkraft są zawsze pięknie wykonane, ze starannością, oraz dbałością o detale. Ich jakość jest najwyższej klasy, więc nie ma obaw o problemy, uszkodzenia, czy defekty. Warto zwrócić również uwagę na design tych zabawek. Zawsze wyróżniają się swoim wyglądem i są zupełnie wyjątkowe.

Masterkidz

zabawki drewniane, zabawki z drewna, masterkidz, brykacze.pl, sklep z zabawkami

Masterkidz to zabawki drewniane, które są inne, niż inne. Świetnie sprawdzają się zwłaszcza w przedszkolach, szkołach podstawowych, oraz innych placówkach edukacyjno-wychowawczych. Na wyróżnienie zasługują tablice edukacyjne tej marki. Modeli jest mnóstwo i obejmują większość tematów omawianych w trakcie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Świetne jest również to, że montaż tych tablic nie wymaga wiercenia i niszczenia ścian za każdym razem, gdy chcemy wymienić zabawkę.

O Masterkidz pisali również nasi przyjaciele: https://blog.brykacze.pl/zabawki-drewniane-masterkidz/zabawki/

Viga Toys

To jeden z najpopularniejszych producentów zabawek drewnianych w Polsce. Słyną szczególnie z zabawek edukacyjnych, ale posiadają bardzo bogaty asortyment. Podobnie jak Masterkidz, szczególną popularnością Viga cieszy się wśród placówek wychowawczych i edukacyjnych.